Detail drevárskeho produktu

Detail drevárskeho produktu

Detail drevárskeho produktu

Drevárske produkty

Stavebné rezivo

Profilové drevo

Dreviny borovica, smrek, červený smrek
ROZMERY hrúbka v mm šírka v mm dĺzka v mm
príklady rozmerov profilov 13 - 19 75 - 150 1 200 - 4 000
cinkované hranolky 33 38,68 2 000 - 4 000
Kvalita A / B, C
Úprava materiálu hoblovanie S2S alebo S4S, skosené hrany, rôzne tvary profilov (tatranský, zrubový, tupý, dlážkovica,...)
Minimálne množstvo odberu 45 m3

Sú to masívne dosky z kvalitného dreva vysušeného na 12% (+,- 2%) vyfrézované na vysokootáčkovej, štvorstrannej fréze do rôznych profilov, ktoré do seba navzájom ľahko zapadajú . Vrchná pohľadová strana je hladká. Bočné strany obsahujú prvky na spájanie a to z jednej strany pero a z druhej drážku. Najznámejší je tatranský profil – perodrážka a obojstranný drevený obklad. Je vyrobený z najkvalitnejšieho materiálu akým je smrek obyčajný a červený smrek. Tento materiál je vhodný či už do interiéru alebo exteriéru. Populárny je najmä vďaka jednoduchej inštalácií a neprehľiadnuteľného vzhľadu. Tento produkt má vynikajúce tepelno izolačné vlastnosti vďaka tomu, že je vyrobený z najkvalitnejšieho dreva.

Dlážkovica, ktorej sa hovorí aj palubovka alebo familiárne - drevená podlaha, je veľmi obľúbená a vyhľadávaná kvôli jej prírodnému vzhľadu, oživeniu samotného interiéru a kvalite s výbornými vlastnosťami. V porovnaní s klasickou laminátovou podlahou je dlážkovica vyrábaná z masívneho dreva a je pocitovo teplá, mäkká a príjemná na dotyk. Jednou z predností prírodného dreva je možnosť ho opraviť pri vzniknutom poškodení napr. pri poškriabaní sa len jednoducho prebrúsi. Palubovka sa tesne pred samotným frézovaním ešte dosušuje v sušičke na 10 až 12%-nú vlhkosť. Vďaka perodrážkovému systému jednotlivé profily do seba výborne zapadajú a vytvárajú dokonalý alebo takmer dokonalý jednoliaty rovný povrch. Dlážkovicu kladieme na rošt z hranolov alebo na trámy. Po dokončení pokládky je potrebné ju ešte prebrúsiť a natrieť niektorým z povrchových náterov ako napr. olejom, voskom alebo lakom na drevo.

Charakteristika

 • výborné tepelné a izolačné vlastnosti
 • pokládka je veľmi jednoduchá
 • dlhá životnosť
 • jednoduchá údržba
 • možnosť opravy poškodeného povrchu
 • zvláda vysoké zaťaženie
 • vhodná aj pre alergikov
 • dobrý akustický izolant

Použitie

 • široké využitie v interiéri a exteriéri
 • pokrývanie podkrovných a podlahových častí, terás a pod.
 • interiér chát, chalúp, rodinných domov alebo bytov

POTREBUJETE DREVO V MENŠOM OBJEME?

Navštívte portál woodfinder.sk a nakupujte drevo priamo od výrobcov online.

www.woodfinder.sk

 

Kontaktujte nás

Ak Vás náš sortiment zaujal, neváhajte nás kontaktovať.

Základné údaje
Správa
Súhlas

Profil spoločnosti

V súčasnosti má spoločnosť ročný obrat 3,31 mil. EUR s rastúcim trendom. Úzko kooperujeme s viac ako 10 veľkými spoločnosťami v okolitých krajinách v rôznych oblastiach. Sme spoločnosť, ktorá rešpektuje trvalo udržateľné a obnoviteľné zdroje. Snažíme sa správať ekologicky a zodpovedne k prírode, preto sa podieľame na vývoji nových technológií v spracovaní drevnej hmoty. Dnes viac ako v minulosti je dôležité sa starať o pľúca ľudstva – lesy. Účasťou v projektoch, ktoré majú znižovať potrebu drevnej hmoty sa snažíme prispieť k ochrane lesov a k zefektívneniu procesu využitia drevnej hmoty na Slovensku a vo svete. Sme držiteľmi certifikátu FSC ako dodávateľ FSC materiálov.


História


Sme spoločensky zodpovedný podnik

Už niekoľko rokov za sebou získavame certifikáty ako Bonitný podnik, Spoločensky zodpovedný podnik a Stabilný slovenský podnik s viac ako 20 ročnou tradíciou.